Kesäkuussa 2020 valmistuneet

Kuva
A branch with small leaves
LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui kesäkuussa 2020 yhteensä 284 opiskelijaa, sekä Lahdesta että Lappeenrannasta. Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Alla on lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.  

 

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus:

Huhtonen Sylvi, Lappeenranta; Kallatsa Salla, Imatra; Kunttu Joona, Lappeenranta; Rantala Antti, Seinäjoki

Restonomi (AMK), Matkailuliiketoiminnan koulutus:

Mattila Mirka, Lahti; Tervahartiala Olga, Lahti

 

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Kuvataiteilija (AMK), Kuvataiteen koulutus:

Kari Katri, Helsinki; Nihtilä Samuli, Lappeenranta; Pulkkinen Rita, Lappeenranta; Vartiainen Simo, Lappeenranta

Medianomi (AMK), Media-alan koulutus:

Horn Nora, Helsinki; Mäkinen Paula, Lahti; Pitkänen Ida, Espoo; Ijäs Jussi, Tampere; Lehtinen Bern, Turku; Linna Emilia, Helsinki

Muotoilija (AMK), Muotoilun koulutus:

Mokkala Aukusti, Lahti; Heljo Teemu, Helsinki; Järvinen Niina, Heinola; Minkkinen Linnea, Helsinki; Mantere Jade, Järvenpää; Puustinen Mervi, Lahti; Von Schantz Kitty, Helsinki; Aittoniemi Marianne, Helsinki; Puustinen Aleksi, Helsinki; Usva Sanna, Helsinki; Niska Tuulia, Lahti

Medianomi (ylempi AMK), Kulttuurialan koulutus, digitaaliset ratkaisut:

Heistman Outi, Helsinki

Muotoilija (ylempi AMK), Kulttuurialan koulutus, uudistava johtaminen:

Kallioinen Sanni, Lahti

 

Liiketalous

Tradenomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in Business Information Technology:

Bravo Zúñiga Juan, Tampere; Hosseini Samane, Lahti; Kochetkova Marina, Ulkomaat; Tabulovich Anita, Helsinki

Tradenomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in International Business:

Alanko Jonne, Lahti; Chhetry Mahesh, Kerava; Ebojie Godfrey, Helsinki; Ezeme Hyginus, Helsinki; Gordiyevskaya Anastasia, Lahti; Huynh Vy, Espoo; Hänninen Kristoffer, Helsinki; Jukarainen Severi, Lahti; Kaartti Kimi, Lahti; Kaseva Viljami, Hämeenlinna; Kernala Teemu, Lahti; Mattila Emilia, Vantaa; Nguyen Nghi, Ulkomaat; Pham My, Turku; Puntari Pyry, Vantaa; Razumeyko Klara, Lahti; Shrestha Prashant, Lahti; Tran Hanh, Vantaa; Tronina Marina, Lahti; Wallenius Niko, Espoo; Valonen Pekka, Manskivi; Vu Thu, Espoo; Yang Junlin, Ulkomaat; Yang Junran, Lahti; Belova Sofia, Ulkomaat; Ding Houran, Lappeenranta; Hoang Tuong Vy, Ulkomaat; Le Thi Mai Anh, Ulkomaat; Merkusheva Polina, Vantaa; Priutts Anatolii, Lappeenranta; Schlenz Lukas, Ulkomaat; Skrypnik  Anastasia, Ulkomaat; Tigranian  Vardan, Lappeenranta; Tikhomirova  Mariia, Helsinki; Tran Thi Thuy My, Ulkomaat; Wörfel Sabrina, Ulkomaat

Tradenomi (AMK), Tietojenkäsittelyn koulutus:

Auvinen Mika, Lahti; Erkkilä Joni, Jämsänkoski; Montonen Roope, Puumala; Oksa Erika, Lohja; Salo Joonas, Lahti; Sarajärvi Eija, Lahti; Tokola Anton, Mäntsälä; Vilja Pia, Orimattila

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus:

Aksola Meri, Lahti; Arhamaa Risto, Lahti; Haili Jerry, Lahti; Harainen Henry, Hämeenlinna; Hirvonen Jenny, Lahti; Ivanoff Laura, Lappeenranta; Jokela Heidi, Lappeenranta; Jämsén Nea, Lappeenranta; Kalliokoski Emil, Tampere; Kanninen Alpo, Hollola; Karppinen Perttu, Lahti; Kattelus Laura, Koski TL; Kyötikki Janette, Kotka; Lehtola-marjomaa Kirsimaria, Lahti; Lindberg Tuomas, Lappeenranta; Lipponen Annika, Lappeenranta; Marjanen Anniina, Lappeenranta; Marttinen Riku, Hollola; Muukkonen Hanna, Lappeenranta; Nieminen Suvi, Lahti; Paakkinen Tanja, Lappeenranta; Pakkanen Seija, Espoo; Pitkänen Mikko, Lappeenranta; Raatila Tomi, Lahti; Rantanen Anita, Padasjoki; Saarnia Noora, Lappeenranta; Salomaa Miika, Heinola; Savikurki Anne, Lappeenranta; Seppälä Dina, Lahti; Strontseva Elina, Turku; Stång Lennu, Kärkölä; Tamminen Timo, Lahti; Temonen Helena, Lemi; Ukkonen Sofi, Lahti; Verguiles Olga, Helsinki; Kallio Louna, Tampere; Koponen Sanni, Lahti; Rimpinen Kristiina, Urjala; Ahonen Jenna, Hollola; Jantunen Timo, Lahti; Lampinen Anneli, Tampere; Purhonen Heli, Lahti; Riikkula Marko, Lahti; Avraham Michael, Hollola; Golnick Lotta, Lahti; Jalava Julius, Lahti; Järvinen Santeri, Tampere; Kirjavainen Henna, Lahti; Niemi Tiina, Lahti; Salmela Aliisa, Turku; Stenlund Pipsa, Lahti; Vesterinen Chrismia, Lahti; Vuorinen Essi, Tampere

Tradenomi (ylempi AMK), Master´s Degree Programme in International Business Development:

Söderholm Rina, Vantaa; Getachew Daniel, Espoo

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ala, Digitaaliset ratkaisut:

Behm Jyri, Tampere; Sinisalo Riikka, Heinola

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ylempi AMK-koulutus:

Karjalainen Heidi, Helsinki; Uusitalo Tanja, Humppila; Honkavaara Katriina, Kouvola; Koistinen Emilia, Helsinki; Viiru Mirva, Lappeenranta

 

Sosiaali- ja terveysala

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor's Degree Programme in Nursing:

Virkkunen Asta, Tuusula

Sairaanhoitaja (AMK), Sairaanhoitajakoulutus:

Aarrevuo Nina, Lappeenranta; Escursá Lanáquera Anitta, Heinola; Haarala Jenna, Villähde; Hasu Henna, Kotka; Jakomäki Riikka, Hämeenlinna; Jäärni Saila, Lappeenranta; Kesäniemi Sari, Lahti; Kokkonen Heidi, Järvenpää; Kukkurainen Saara, Lappeenranta; Laakso Joni, Hollola; Lappalainen Elina, Orimattila; Lehtola Linnea, Kalkkinen; Leivo Katja, Lahti; Lindeberg Sara, Lahti; Loponen Tommi, Lahti; Palviainen Jonna, Lappeenranta; Saavalainen Anniina, Lappeenranta; Töyrylä Arla, Sipoo; Uotila Kukka, Helsinki; Vehniäinen Venla, Lahti

Sosionomi (AMK), Sosionomikoulutus:

Aropaasi Sara, Lahti; Asp Taru, Lahti; Hannula Markku, Iitti; Hartikainen Aini, Lahti; Heiskanen Mika, Hollola; Järvinen Jenna, Lahti; Kelonen Jenna, Lahti; Kyllönen Jere, Lappeenranta; Markkanen Marko, Imatra; Mikkonen Päivi, Lahti; Pekkarinen Essi, Lahti; Pyykkö Julia, Helsinki; Ranta Anne, Lahti; Ukkonen Katja, Janakkala; Vaara Jutta, Espoo; Viitakangas Jessica, Vantaa

Ensihoitaja (AMK), Ensihoitajakoulutus:

Nurminen Henna, Taipalsaari

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapeuttikoulutus:

Häggman Arttu, Porvoo; Multanen Oona, Hyvinkää; Rajamäki Aatu Matias, Tampere; Sadinmäki Aleksi, Espoo; Taskinen Johanna, Sipoo; Mänttäri Minna, Kouvola

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan koulutus, Digitaaliset ratkaisut:

Jayasekara Withanage Taru Pauliina, Forssa

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan koulutus, Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen:

Palonen Veera, Hämeenlinna

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan koulutus, Terveyden edistämisen koulutusohjelma:

Hämäläinen Jonna, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus:

Kovanen Elina, Turku; Vanhala Milena, Hamina; Pöysti Essi, Helsinki

Sosionomi (ylempi AMK), Master’s Degree on Social Health Care Development and Management:

Sissala Mari, Tuusula

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaalialan koulutus (ylempi AMK), Lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistäminen:

Heikkinen Senja, Hollola; Virkkunen Katri, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaalialan koulutus (ylempi AMK), Lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen:

Keränen Miia, Vantaa

Sosionomi (ylempi AMK), Uusyhteisöllisyyden, osallisuuden ja johtamisen koulutus:

Piikki Titta, Imatra

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala, Sosiaali- ja terveysalan kehittäminen ja johtaminen:

Pellikainen Piia, Hollola

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveyspalvelujen digitalisaatio ja liiketoimintaosaaminen:

Lehtimäki Anssi, Lahti

Fysioterapeutti (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus:

Friman Mia, Kotka

 

Tekniikka

Insinööri (AMK), Energia- ja ympäristötekniikan koulutus:

Laakso Seela-Anna, Lahti; Mattila Riikka, Helsinki; Permanto Tiia, Lahti; Potrykus Ylonda, Sipoo; Pussinen Risto, Lahti; Tammi Marja, Orimattila

Insinööri (AMK), Konetekniikan koulutus:

Ahtiainen Aleksi, Imatra; Ilomäki Leevi, Helsinki; Iso-Pietilä Jani, Hämeenlinna; Juusti Tuomas, Lappeenranta; Korhola Mikael, Lahti; Laine Ville, Lahti; Leino Juho, Lappeenranta; Lepistö Tommi, Tampere; Ojansivu Mika, Lahti; Pölönen Patrik, Lahti; Wetterstrand Henri, Tampere; Yliollitervo Sami, Järvenpää

Insinööri (AMK), Kone- ja tuotantotekniikan koulutus:

Niemi Ilkka, Lappeenranta

Insinööri (AMK), Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus:

Kemppainen Roni, Lappeenranta; Kiianen Antti, Lappeenranta; Kämäräinen Heikki, Lappeenranta; Laasanen Santeri, Kouvola; Laurila Sami, Sysmä; Miettinen Miro, Lappeenranta; Naakka Jere, Mikkeli; Parikka Jere, Lappeenranta; Rahunen Robert, Lappeenranta; Savonjousi Pietari, Espoo; Tainio Lauri, Vantaa; Tanninen Ville, Lappeenranta; Venäläinen Eetu-Ville, Lappeenranta

Rakennusmestari (AMK), Rakennusalan työnjohdon koulutus:

Grönberg Tuomas, Espoo; Hannola Jari, Kouvola; Heiskanen Marko, Helsinki; Huhtanen Marko, Kouvola; Jokimies Lauri-Pekka, Lappeenranta; Pukki Jari, Lappeenranta; Pulkkinen Pertti, Lappeenranta; Rantavuori Jani, Kauhava

Insinööri (AMK), Tieto- ja viestintätekniikan koulutus:

Erjo Niko, Lahti; Heikinmäki Timo, Lahti; Hiltunen Niko, Lahti; Pelkonen Joel, Lahti; Salovaara Jukka, Helsinki; Tuomaala jiri, Lahti; Viitanen Erno, Orimattila

Insinööri (ylempi AMK), Master’s Degree Programme in Urban Sustainability:

Kuutschin-Gallardo Jessica, Helsinki

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan koulutus, Kestävä kaupunkiympäristö:

Korhonen Reija, Järvenpää

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan alan koulutus, Uudistava johtaminen:

Pulkkinen Jaana, Kouvola; Randelin Kaj, Lahti

Insinööri (AMK), Materiaalitekniikan koulutus:

Kallioniemi Nadezda, Lahti; Leinonen Rolle, Lahti; Turu Aleksi, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan alan koulutus, Digitaaliset teknologiat:

Romppanen Mika, Hollola; Skog Henri, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), Tekniikan alan koulutus, Digitaaliset ratkaisut:

Kurlin Jarno, Lahti

Tilaa uutiskirje!

» LABin uutiskirje tarjoaa uusimmat kuulumiset suoraan sähköpostiisi kerran kuukaudessa. 

» Hakijan uutiskirjeestä saat sähköpostiisi ajankohtaiset tiedot ja vinkit hakemiseen sekä valintaan liittyvissä asioissa.

Uusimmat uutiset